- Gegevens
- Hoofdcategorie: Wandel verslagen
- Categorie: Weekend wandelingen
- Gemaakt op zaterdag 21 augustus 2010 19:27
- Geschreven door Willem Deumer
- Hits: 174
2e Kalverpolder Wandeltocht
Vandaag organiseerde onze wandelvereniging ‘De Laatste Loodjes’ in samenwerking met de ‘Stichting Kalverpolder’, voor de Lionsclub Zaanstreek, de 2e Kalverpolder (international) wandeltocht.
Na een welkomstwoord van de voorzitter, Rob Dekker, gingen de eerste wandelaars, van de totaal 505 deelnemers, vanuit Evean Zorgcentrum Guisveld op pad. Wij gingen voor de 25 kilometer. Het weer was uitstekend, maar al spoedig kwamen er donkere wolken vanuit het noorden opzetten, die niet veel goeds voorspelden. Wij vreesden met grote vrezen! Maar gelukkig keerde het tij en werd de bewolking lichter en bleef het de hele dag droog. Na enige tijd kwamen we op de Lagedijk, het oudste deel van Zaandijk en is beschermd dorpsgezicht. Hier vindt het gehele weekend een folkloristische Braderie plaats. Na de Lagedijk rechtsaf de Julianabrug over, die vorig jaar, geplaagd door kinderziektes na de opening, het vertikten om naar beneden te gaan zodat we met z’n allen met bootjes de Zaan werden overgezet.
Verder langs het Zaans Museum om via een toegangshekje een natuurpad door de Kalverpolder te volgen. Links van ons zagen we achtereenvolgens de in restauratie staande molen ‘De Huisman’ Paltrokmolen ‘De Gekroonde Poelenburg, verfmolen De Kat’, oliemolen ‘De Zoeker, de nieuwste aanwinst, sinds 2 jaar, van de Zaanse Schans de houtzaagmolen ‘Het Jonge Schaap’, de romp van molen ‘De Os’, de wipmolen ‘Het Klaverblad’ en de oliemolen ‘De Bonte Hen’. De eerste controle en verzorgingspost was bij de ‘Stichting Kalverpolder’. Vandaar gingen we verder over de Kalverringdijk de Enge Wormer en het Kerkepad naar de volgende verzorgingspost, IJsvereniging ‘Nova Zembla’ in Wormer. Hier mochten we de koffie en thee en ons meegebracht brood in de ‘directiekamer’ nuttigen. We kwamen in gesprek met de voorzitter van de ‘Nova Zembla’ Jan Tuinman, wiens vader jaren geleden lid was van D.L.L. Na de koffie verder door het rustige dorpje Wormer, langs het kanohuis ‘De Zwetplassers’, bekend van eerdere wandeltochten, naar de Poelboerderij (afgelegde afstand ± 10 km) voor een sanitaire stop. Omdat er geen stempel beschikbaar was en we net koffie hadden gedronken bij ‘Nova Zembla’ snel weer verder door het begrazingsgebied ‘De Trickel’, over de Prins Clausbrug, richting volgende stop. Dat was bij de SBB werkschuur Guisveld waar we onze overgebleven boterhammen naar binnen werkten, vergezeld gaande met een lekkere beker thee of sinas. Nadat alles tot de laatste kruimel en druppel was verorbert begonnen we aan de laatste etappe waarbij we langs het talud van de A8 het Riettoppad, een nieuw natuurpad van ca. 1 km, volgden. Door Westzaan richting Westdijk waar we na 25 kilometer weer bij Evean Guisveld arriveerden. Het einde van een mooie wandeltocht waarvoor we Cees en zijn assistenten Fokke, Thea, Norrie, Henny en Olga, achter de tafels, onze hartelijke dank zeggen. Ook André en Henk, die Cees hebben geholpen met het pijlen van de route’s onze welgemeende dank. Ook onze dank aan de Lionsclub Zaanstreek die mede deze wandeltocht mogelijk hebben gemaakt.
Ondertussen had Rob niet stilgezeten, hij had weer 12 nieuwe leden ingeschreven zodat we nu boven de 650 leden zitten. Zullen we de 700 halen voor het nieuwe jaar?
De wandeltocht werd internationaal door de deelname van twee wandelaars uit het Belgische Oosteeklo. Verder liepen er wandelaars uit Beuningen, Middelburg (2), Workum (2), en Vlissingen mee. Tevens de verenigingen de Natuurstappers met 10 deelnemers en de Haringstadters uit Enkhuizen met 24 deelnemers.
Bij de auto hadden we een aardige ontmoeting met een bewoner van het Guisveld, dhr. H.W.M. Sisterman die ons een herinneringslepeltje liet zien van een nachttocht van 60 km in 1950, georganiseerd door De Laatste Loodjes. In zijn jonge jaren had hij vele tochten gelopen van D.L.L. waaraan hij mooie herinneringen heeft. Een leuk slot van een mooie wandeldag.
Willem Deumer

